Obsługa prawna branży IT
Start-up, Software House czy jednoosobowa działalność gospodarcza – prowadzenie biznesu sektorze IT może wiązać się z różnymi wyzwaniami. Obsługa prawna branży IT stanowi rdzeń świadczonych przez moją kancelarię usług. Jako przedsiębiorca, ale również osoba mająca doświadczenie z pracą w spółce technologicznej, rozumiem problemy swoich Klientów i działam tak aby by je rozwiązać.
Czytaj więcej
Prawo – IT
W dynamicznym świecie technologii, osoby i podmioty związane z branżą IT napotykają na liczne wyzwania związane z prawem wynikające z jego ciągłych zmian i złożoności. Ochrona praw autorskich, umowy dotyczące projektów czy kwestie związane z RODO to tylko niektóre aspekty prawne, które mają duże znaczenie w działalności firm IT. Wychodząc naprzeciw potrzebom jakie generuje ta sytuacja, zapewniam obsługę prawną branży IT, uwzględniając specyfikę działalności osób i podmiotów z tego sektora.
Pracujesz jako freelancer? Często nawiązujesz współpracę z firmami z branży IT? Planujesz wdrożenie start-upu, w ramach którego zlecisz realizację elementów projektu podwykonawcom? Właśnie masz przed sobą umowę o świadczenie usług programistycznych i zastanawiasz się, czy podpisanie jej będzie dla Ciebie korzystne? Zapraszam do kontaktu!
W jaki sposób mogę ci pomóc w zakresie obsługi prawnej branży IT?
Szczegóły znajdziesz w sekcji – Umowy IT.
- Przeprowadzam konsultację i przygotowuję ekspertyzy prawne
- Lokalizuję ryzyka i wskazuję w jaki sposób można je zniwelować
- Rekomenduję dalsze kroki prawne w celu zabezpieczenia Twojego interesu
- Zadam szereg pytań dot. charakteru Twojej działalności
- Zweryfikuję dokumentację prawną (umowy, regulaminy itd.)
- Przekażę Ci moje ewentualne rekomendacje
- W razie potrzeby możemy zorganizować dodatkową konsultację lub szkolenie
Pomagam założycielom już na początkowym etapie ich współpracy. W oparciu o Wasze ustalenia opracuję NDA i Founders’ Agreement.
Celem Founders’ Agreement jest opisanie pomysłu biznesowego i jego założeń, wskazanie relacji pomiędzy założycielami czy określenie dalszych kroków związanych z założeniem spółki. Pomoże to w przyszłości uniknąć nieporozumień w zakresie współpracy pomiędzy Tobą i Twoimi wspólnikami.
Umowa o zachowaniu poufności pełni kluczową rolę, ponieważ już na etapie określenia założeń biznesowych może się okazać, że do formalnego zawiązania współpracy nie dojdzie. Na taką sytuację podejmujecie środki (zawieracie NDA) aby zachować w poufności Twoje/Wasze najważniejsze informacje (np. know-how).
Analizuję i lokalizuję ryzyka prawne. Doradzam w kwestii wyboru rodzaju spółki i ustalenia wzajemnych relacji pomiędzy wspólnikami. Pomagam w zakresie rejestracji spółki i zabezpieczenia praw autorskich oraz know-how.
Pomagam w przygotowaniach do due diligence. Wspieram w procesie negocjacji z inwestorem. Analizuję, weryfikuję i przygotowuję umowy i inną niezbędną dokumentację:
- NDA – chroni Wasz pomysł przed ujawnieniem
- Term sheet – zwięzły dokument, który określa założenia, intencje stron oraz najważniejsze etapy dalszej współpracy
- Umowa inwestycyjna – określa relacje pomiędzy inwestorem a założycielami start upu. Zawiera opis przebiegu inwestycji, jej etapy, założenia oraz jak będzie wyglądała spółka po transakcji (m.in. sposób zarządzania spółką i i exit plan).
- Umowa spółki – tworzona w oparciu o założenia umowy inwestycyjnej, zawierana po zakończeniu transakcji i wejściu inwestora do spółki
Zapewniam bieżące wsparcie prawne w Waszej dalszej działalności.
Szczegóły znajdziesz w sekcji: IP w IT.
Szczegóły znajdziesz w sekcji – Cyberprzestępczość.
Dla kogo jest ta usługa?
- Software House
- firmy IT
- Start up IT
- Kontrahenci firm IT
- Klienci firm IT
- Specjaliści IT m.in. programiści, analitycy
Dlaczego warto?
Argumenty o oszczędności Twojego czasu, komfortu pracy i poczuciu bezpieczeństwa są dosyć oczywiste. Zajmujesz się tym na czym znasz się najlepiej a formalności pozostawiasz mnie.
Co oprócz tego?
- Rozumiem specyfikę Twojej branży – sama kiedyś pracowałam w spółce technologicznej – co pozwala mi świadczyć usługi jakościowe i dostosowane do Twoich potrzeb.
- Specjalizacja umożliwia zdobycie unikalnej wiedzy i doświadczenia co w znacznym stopniu skraca czas potrzebny na dokonanie analizy i przekazanie jej wyników Tobie.
- Dążę do dostarczenia konkretnych rozwiązań prawnych, które będą działać, ograniczą ryzyko prawne i będą dopasowane do Twojej indywidualnej sytuacji.
- Komunikuję się w sposób prosty i zrozumiały. Treść orzeczeń i paremie łacińskie zostawiam dla siebie.
- Skupiam się na zwiększeniu zrozumiałości i przejrzystości dokumentacji prawnej. Po co tworzyć umowy, których nikt nie rozumie?
Jak rozpocząć współpracę?
- Skorzystaj z formularza kontaktowego lub wyślij wiadomość e-mail na kontakt@kancelariakansy.pl. Opisz jakiego rodzaju wsparcia potrzebujesz w zakresie obsługi prawnej.
- Po przesłaniu wiadomości skontaktuję się z Tobą, ustalimy szczegóły i priorytety.
- Następnie wyślę Ci ofertę zawierającą wycenę oraz zasady współpracy.
- Po zaakceptowaniu jej przez Ciebie – zabieram się do działania.
Dbam o efektywność i organizację pracy, dlatego głównym kanałem komunikacji z kancelarią jest poczta e-mail. Jednocześnie dążę do skrócenia do minimum czasu od otrzymania Twojej wiadomości do mojej odpowiedzi na nią.
Może Cię zainteresować: Prawnik nowych technologii
Stoją przed Tobą nowe wyzwania i szukasz konkretnej odpowiedzi?
Uzupełnij formularz kontaktowy lub napisz do mnie na kontakt@kancelariakansy.pl
Możemy umówić się na rozmowę telefoniczną, wideokonferencję lub spotkanie w biurze w Katowicach, jednak proszę o wcześniejszą wiadomość e-mail.